Začátek

Začátek

Jak to všechno začalo ...

„Proměňte svůj život v sen, a své sny ve skutečnost“

Antone De Saint-Exupéry

Tak už je to více jak 7 let, co jsme proměnili Oťasův sen ve skutečnost a žijeme trochu, občas dost, dobrodružný život. Na to slovo „dobrodružný“ máme s Otou každý jiný názor, ale protože BLOG píšu já, tak bude malinko po mém .😉 Přesně tak, na otázku, jak je možné, že Češi žijí na moři, když nemáme moře, odpovídáme, že to byl vždy Otův sen, už od jeho dětství, a trvalo přes rok, než mně přesvědčil slovy, že to bude fajn, že se nemusím ničeho bát, že mně nebude špatně (žádná mořská nemoc, žádné zvracení), stačí respekt z moře a hlídat počasí a vše zvládneme. No, nakonec jsem souhlasila, a i když jsem se na začátku bála, neuměla si to představit najednou vše opustit a začít úplně nový a zcela jiný život, tak po sedmi letech,

jojo…

pořád žijeme na lodi, je to fajn, je to sranda, je to obrrr respekt, je to adrenalin, je to dobrodružství, je to úžasná svoboda…jsme to my a jsme tady doma.
A jak, že to začalo…

No, každý měl jiná kritéria výběru lodi, našeho budoucího domova.

Moje byly: větší kuchyň, dost úložného prostoru, pohodlná ložnice a normální koupelna se sprchovým koutem, kde se budu moci postavit…což je pro mě, jako ženskou, a to chápete, doooost důležitý.

New Dawn

     Ota chtěl dobrý plavební vlastnosti, bezpečnost lodi, středokokpit (jeho vysvětlení…to aby, když přes nás jdou vlny, tak my sedíme uprostřed lodi a nejsme tak osolený a mokrý, než kdyby to byl zadokokpit a seděli jsme vzadu), velký oplachtění a když by se náhodou loď otočila o 180° (což se nemusím bát, to se nikdy nestane), tak aby se rychle vrátila zpět o dalších 180°, stěžněm, nad hladinu. No, tak jsme to vše zkombinovali a propojili, zkrátka se shodli a výsledek je, že máme úžasnou plachetnici z anglické loděnice MOODY, která splňuje všechny naše požadavky a už několikrát prokázala, že je opravdu bezpečná a že se na ní můžeme spolehnout za každého počasí. Aaaa kuchyň, ložnice a koupelna prostě jedním slovem…super. 🥰 

     Čekala na nás v anglickém Gosportu, pojmenovali jsme ji NEW DAWN…Nový úsvit a opravdu 15.7.2013 začal náš úplně nový a zcela jiný život. Pro mě, naprosto, vše nové, neznámé, sem tam, dost často, těžko pochopitelné, a tak to chvíli trvalo. Nic se nemá uspěchat a my strávili necelý rok v Gosportu, v Anglii, seznamováním, zkušebními plavbami a celkovou přípravu na cestu a v dubnu 2014 to vše začalo a my vypluli vstříc našemu novému životu, vzhůru za dobrodružštvím.

„Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít“

Walt Disney
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on pinterest

Tell us about your thoughtsWrite message

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top
Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.