our experiences Stories

amazing
world
fascinating
people

     Svět kolem nás je úžasné místo, plné života, ohromujících scenérií a fascinujících lidí. Cestování a objevování těchto krás, se již dávno stalo naší vášní, ale až před několika lety, jsme se s manželkou rozhodli opustit „pohodlí domova“, vstoupit na palubu naší plachetnice a vyrazit za dobrodružstvím. Naši plachetnici jsme pojmenovali Nový úsvit „New Dawn“ jako symbol našeho nového života a tady je několik příběhů z našeho putování světem.  

28 hodin na trajektu v ráji Fiji 28 hodin na trajektu v ráji
Slunce už se dávno přehouplo přes horizont Jižního Pacifiku a my dosedáme na dráhu mezinárodního letiště Nadi, situovaného na západním pobřeží ostrova Viti Levu. „Děkujeme, že jste využili služeb Air New Zealand a vítáme vás na Fidži…..“.
Aloha Hawaii Aloha
Krůpěje potu nám vyskakují na zaprášeném čele a jemně vykreslují cestičky, když stékají za triko, které máme už beztak úplně propocené. Postupujeme po úzké cestičce, prodíráme se mezi vzrostlými keři a slunce nás zalévá paprsky své síly, které se nás snaží alespoň trochu osušit. Stromy Hala vznešeně vyčnívají z husté zeleně, aby zvýraznily nezvykle sytou barvu, která nám tak nějak kontrastuje s hnědou až rezavou barvou prašné cestičky.
Plavba až za okras světa Začátek Plavba až za okras světa
Mohutné vlny se tříští o bílé skály a zpěněná voda padá zpět do zuřících vln. Ranní slunce se proklubává mlžným oparem, který silný vítr unáší směrem k pevnině. Rackové plachtí v poryvech větru a v dálce se kymácí jachta s kterou si pohrávají vlny a snaží se jí určit směr plavby. Jachta vzdoruje a v mohutném náklonu se dere proti větru a zpěněným vlnám...
Přeplavba přes Francii Biskaj Přeplavba přes Francii
Silný vítr mohutně vypíná vystavené plachty. New Dawn ostře padá do rozbouřeného Atlantského oceánu a my, v mohutném náklonu, vyhlížíme maják na španělském pobřeží. Je to právě osmdesát čtyři hodin, co jsme opustili Anglii a po devíti hodinách na rozbouřeném oceánu zazní ta krásná věta "Peťo, vidíš ten maják?"

My Contacts and SocialsHow to Find Me

    Back to Top
    Close Zoom